• Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny - noś odblaski"

• Miło nam poinformować, że jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny - noś odblaski". W tym roku konkurs cieszył się zainteresowaniem, wpłynęło 12 konkursowych prac. Dzieci wykazały się pomysłowością, znajomością tematu i zdolnościami plastycznymi posługując się różnymi technikami. Kolejny raz okazało się, że posiadanie elementów odblaskowych w postaci przywieszek, aplikacji, opasek nie jest dzieciom obca. I za to dla dzieci 5+.

Nagrodzone zostały prace dzieci:

I miejsce - Antoni P. "Żuczki"

II miejsce - Zofia G. "Wróbelki"

III miejsce - Aleksandra O. "Żabki"

Wyróżnienie - Szymon K. "Skowronki"

Wyróżnienie - Franciszek K. "Kotki"

Wyróżnienie - Sonia Ch. "Żuczki"

W konkursie wzięły również udział:

Michał P. - "Raczki"

Lilianna M. - "Misie"

Marianna P. - Żabki"

Zofia U. - "Żuczki"

Adam B. - "Żuczki"

Helena O - "Żuczki"

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym oraz Rodzicom dzieci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do zobaczenia za rok jesienną porą.

Dziękujemy wszystkim za udział.

• Dzień w piżamie

• Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Dzień w piżamie - obudź w sobie anioła". Najistotniejszym celem tego wydarzenia było rozwijanie wrażliwości i empatii wśród przedszkolaków oraz pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie datków. Wspólnie uzbieraliśmy aż 1204,1zł

Cała kwota trafi na konto Fundacji "Gdy Liczy się Czas", która wspiera leczenie i rehabilitację dzieci z oddziałów onkologicznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie tej ważnej akcji, jesteśmy dumni z postawy dzieci.

Pomaganie uskrzydla, a najmniejszy dobry gest jest ważniejszy od złota!

#piżama #dzieńpiżamy

Fundacja Gdy Liczy się Czas

• Wycieczka do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

• Dzieci z grupy Kukułki i Misie zostały zaproszone do UE w Katowicach. Przedszkolaki zwiedziły nowoczesny budynek uczelni, a także wzięły udział w wykładzie naukowym prowadzonym przez dr Artura Grabowskiego. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały indeksy i miłe upominki.

• „Europejski Tydzień Kodowania”

• W  październiku, po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Europejski Tydzień Kodowania” pokazuje ona, że również w przedszkolu programowanie może być ciekawe i przydatne.

W ramach akcji dzieci z grupy Motylki i Wróbelki  bawiły się świetnie programując i kodując. Dzieci programowały za pomocą kolorowych kodów, z użyciem małych robotów ozobotów, oraz  programowały roboty DOC, które poruszają się po planszy. Świętna zabawę stanowiło również kodowanie za pomocą kolorowych kubków na dużej macie do kodowania.

Dzięki udziałowi  w akcji CodeWeek zdobyliśmy certyfikat.

• Dzień Drzewa

• Nasze przedszkole przystąpiło do udziału w jesiennej akcji "Święto Drzewa w Sosnowcu". W zeszłym tygodniu przedszkolaki posadziły młode drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Zadanie to miało na celu nauczyć działania na rzecz środowiska przyrodniczego i ukształtować proekologiczne postawy wśród najmłodszych. Teraz przedszkolaki otoczą je opieką i będą pielęgnować.

• Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec

• W tym tygodniu przedszkolaki wzięły udział w treningu organizowanym przez Akademię Piłkarską Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura. Dzieci rozwijały swoje zdolności piłkarskie i ruchowe, sprawność ogólną i koordynację. Serdecznie zachęcamy rodziców do zapoznania się z projektem piłkarskim stworzonym w ramach programu Przedszkola Zagłębia.

• "Piosenka jest dobra na wszystko"

• W dniu 5.10.2022 w naszym przedszkolu odbyła się II-ga edycja konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko". Przedstawiciele każdej z grup zaprezentowali wybraną przez siebie piosenkę. Wszystkie dzieci zaprezentowały się świetnie !

Jury przyznało I miejsce w kategorii dzieci młodszych Julii Toruń za piosenkę "Budzik" i I miejsce w kategorii dzieci starszych Marysi Broczkowskiej za piosenkę "Śmieszne grzybki". Wszystkie pozostałe dzieci również zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Konkurs odbył się w ramach realizowanego projektu ogólnopolskiego "Z kulturą mi do twarzy".

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

• UWAGA !

• ZBIÓRKA KOCY,
                          KARMY DLA ZWIERZĄT
                   DO SCHRONISKA!!!

Serdecznie Państwa zachęcamy do wzięcia udziału
            w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów
            i kotów przebywających w schronisku
            dla bezdomnych zwierząt.

Opis: Do 5 lat więzienia za porzucenie psa lub kota - Noizz

Do 20 października br. zbieramy:

• prześcieradła, poszwy,
            • koce,
            • ręczniki,
            • karmę (suchą i mokrą),
            • „przysmaki”
            • zabawki dla zwierząt.

Po zakończeniu akcji, pokarm zostanie zawieziony do SCHRONISKA w Sosnowcu.

Za ofiarność, dziękujemy.