• Opłaty za przedszkole

Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu poza godzinami realizacji podstawy programowej reguluje Uchwała Nr 58/III/2018 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 20.12.2018r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w przedszkolach publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sosnowiec.

Przedszkole prowadzi żywienie dzieci w zakresie 3 posiłków :

stawka dzienna 10,00 zł:

Śniadanie - 30% obowiązującej 10,00 zł stawki żywieniowej, tj.  3,00 zł

Obiad - 50% obowiązującej 10,00 zł stawki żywieniowej, tj.  5,00 zł

Podwieczorek - 20% obowiązującej 10,00 zł stawki żywieniowej, tj. 2,00 zł

Opłaty za przedszkole z tytułu wyżywienia w przedszkolu pobierane są zgodnie ze złożoną deklaracją.

W przedszkolu  zapewnia się bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dla dzieci w wieku 3-6 lat. Bezpłatne świadczenia realizowane są w czasie od godziny 8:00 do godziny 13:00.

Opłata za każdą rozpoczętą godzinę przekraczającą wymiar bezpłatnych świadczeń wynosi 1 złoty.

Dziecko od chwili ukończenia 6 roku oraz dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności zwolnieni są z opłat za każdą rozpoczętą godzinę.

Rodzice codziennie rejestrują przyjście i wyjście dziecka z przedszkola poprzez odbijanie karty w systemie TIK-TAK.

DANE KONIECZNE DO PRZELEWU- WPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

Nr konta

Imię i nazwisko dziecka, grupa

np. Jan Kowalski, żabki- koniecznie wpisać!!!!!

Nazwa placówki

PM 57

Miesiąc którego dotyczy opłata

np., 09.2022

Opłata za żywienie

żywienie-100,00 zł

Opłata za godziny

godziny - 20,00 zł

Przelewu należy dokonać w takim terminie, aby kwota na koncie przedszkola zaksięgowana została do dnia 10-go każdego miesiąca.