• Dzień Dyni w Przedszkolu Miejskim nr 29

• W dniu 30.10.2023 nasze przedszkolaki miały zaszczyt gościć w Przedszkolu Miejskim nr 29, gdzie wspólnie z dziećmi i Paniami z tamtejszego przedszkola bawiły się z okazji Dnia Dyni.Dzieci dowiedziały się jak zdrowa jest dynia,wykorzystały mniejszą odmianę dyni do zabawy kołowej przy muzyce oraz zawodów hokejowych.Na koniec każdy zrobił swojego dyniowego gniotka.Zabawa bardzo się wszystkim podobała,więc już zaprosiliśmy naszych przyjaciół na rewizytę w ramach współpracy między przedszkolami.Udział w zabawie był dodatkową nagrodą za uczestnictwo dzieci w konkursie wokalnym „Piosenka jest dobra na wszystko”.

• Wyniki konkursu plastycznego "Bądź bezpieczny - noś odblaski"

• W tym roku już po raz szósty odbyła się edycja konkursu plastycznego "Bądź bezpieczny - noś odblaski". Konkurs jest ważnym punktem w jesiennym kalendarzu naszego przedszkola, bo porusza ważny temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku zostało zgłoszonych 27 prac konkursowych wykonanych różną techniką, z użyciem różnych materiałów oraz ukazujących niejednoznaczne ujęcie tematu. Komisja konkursowa po wieloetapowym głosowaniu wyłoniła laureatów:

I miejsce - Aleksandra O. - Żabki

II miejsce - Maja D. - Wróbelki

III miejsce -  Nina Piastowska - Skowronki

Wyróżnienia: Ada B. (Biedronki) i Leon S. (Wróbelki)

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i Ich Rodzicom gratulujemy. Wszyscy jesteście wygrani, ponieważ całe przedszkole podziwia Wasze prace, a to duże wyróżnienie.

Zapraszamy do udziału w konkursie za rok i jeszcze raz dziękujemy za tak liczny udział w tym roku.

Pozdrawiamy organizatorki konkursu P. Ewa, P. Krysia i P. Justyna

• „Kącik ekologicznych zabaw Montessori Małego Eco-ludka”

• W poniedziałek przedszkolaki z grupy Misie podjęły działania podsumowujące realizację projektu ekologicznego „Kącik ekologicznych zabaw Montessori Małego Eco-ludka”. Dzieci miały przyjemność gościć wolontariuszy z Banku Śląskiego ING i właśnie dzięki ich pomocy zagłębiły się w świat nowych zabawek i pomocy edukacyjnych, za co bardzo dziękujemy. Przedszkolaki utrwalały wiedzę na temat segregowania śmieci, sadziły rośliny wykorzystując narzędzia ogrodowe, poznały ślady i odciski zwierząt, a także tworzyły zapisy haseł promujących założenia projektu przy wykorzystaniu ruchomego alfabetu. Podsumowaniem aktywności było stworzenie gąsienicy z recyklingu z niepotrzebnych skarpetek. Całe przedsięwzięcie wiązało się także z remontem sali przedszkolnej i wyposażeniem jej w nowe meble, gry edukacyjne, książeczki ekologiczne, drewniane zabawki i cudowne kwiaty. Serdeczne podziękowania należą się także wolontariuszom zaangażowanym w prace remontowe na rzecz sali przedszkolnej. Działaniami koordynowali rodzice Olusia z grupy Misie - pani Malwina i pan Krzysztof spisali się na medal, jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc i podjęcie inicjatyw związanych z realizacją założeń projektu.

Serdecznie podziękowania za współpracę składa Dyrekcja wraz z wychowawczyniami.

@Fundacja ING Dzieciom

• "Z kulturą mi do twarzy"

• W dniu 12.10.2023 odbył się w naszym przedszkolu festiwal piosenki przedszkolnej pt. "Piosenka jest dobra na wszystko". To już III-cia edycja festiwalu w ramach ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy", która przebiegała pod hasłem "Piosenka dla mojej pani" w związku ze zbliżajacym się Dniem Edukacji Narodowej. Jury zauważyło, że przedszkolaki z roku na rok prezentują coraz to wyższy poziom śpiewu.Teksty piosenek były bardzo wzruszające a wykonanie na najwyższym poziomie.Warto podkreślić, że III-cia edycja została poszerzona o udział dzieci z zaprzyjaźninego Przedszkola Miejskiego nr 29.Dziewczynki świetnie przygotowała do występu Pani Marzenka Szymaszek. W ramach współpracy między przedszkolami wszyscy wystepujący zostali zaproszeni na spotkanie integracyjne do Przedszkola nr 29.Widownia nie nudziła się w czasie występów, gdyż brała czynny udział w zabawie wpólnie tańcząc i śpiewając. Jury przyznało wszystkim wykonawcom równorzędne pierwsze miejsca - serdeczne gratulacje dla dzieci !!

• Sprzątamy Świat!

• My przedszkolaki meldujemy: sprzątane i posprzątane!

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych aktywnie, wspólnymi siłami i z uśmiechem na twarzy porządkowali teren naszego przedszkola, realizując w ten sposób 30. jubileuszową akcję ekologiczną "Sprzątanie Świata" oraz VI edycję inicjatywy # Sprzątamy dla Polski.

#SSP2023

Fundacja Nasza Ziemia

#sprzątamydlapolski

• Przytul się do drzewa

• Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Przytul się do drzewa", dołączając do globalnej sieci Strażnicy Lasów. Chciały w ten sposób otoczyć drzewo miłością i przekazać całemu światu hasło przewodnie akcji: "Pożarom lasów mówimy stanowcze NIE!"

#straznicylasow