• WYNIKI KONKURSU

• Z przyjemnością przedstawiamy wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna":

I miejsce - Emilia P. z Przedszkola Miejskiego nr 39 w Sosnowcu

II miejsce - Kornelia B. z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Sosnowcu

III miejsce - Liliana J. z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Sosnowcu

Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy.

• Przyszła do nas dzisiaj WIOSNA -kolorowa i pachnąca;

Przyszła i słoneczkiem, wszystkich nas ogrzała,

na dzwonkach z przedszkolakami radośnie zagrała.

Dzieci zaśpiewały wiosenne piosenki,

Kukułki zagrały na małych drewienkach.

Tańce i zagadki się w raz przeplatały

Kwiatami przedszkolaki wesoło machały.

Marzanna poprowadziła wiosenny korowód

Że już WIOSNA przyszła to najlepszy dowód.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa.Data 21 marca nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.Na całym świecie symbolem obchodów są kolorowe skarpetki nie do pary. To metafora niedopasowania genotypowego i społecznego jakie powoduje trisomia 21. To także rozpoznawalny znak wsparcia i aprobaty dla chorych, dla ich rodzin oraz opiekunów.Nasza społeczność przedszkolna również wzięła udział w obchodach tego dnia.Dzieci i pracownicy nie tylko ubrali skarpety nie do pary, ale również dużo rozmawialiśmy na temat tej choroby oraz potrzeb osób chorujących na nią.Już od przedszkolaka uczymy dzieci wrażliwości i solidaryzujemy się z chorymi.