• Koło DZIECIĘCY TEATR
        Koło prowadzone jest na podstawie programu własnego edukacji teatralnej „Dziecięcy Teatr” dla dzieci 5,6 letnich w poniedziałki
        w roku szkolnym 2022/2023
        Prowadząca – mgr Justyna Soswa

Opis zajęć:
        Zajęcia dodatkowe, bezpłatne, odbywają się raz w tygodniu po pół godziny. Celem zajęć jest m.in. kształtowanie umiejętności uzewnętrzniania emocji poprzez środki wyrazu: słowa, gesty, ruch, mimikę; rozwijanie twórczej aktywności przez zabawę; zapoznanie z twórczością wybranych polskich poetów i autorów literatury dziecięcej; zapoznanie z podstawową wiedzą o teatrze; oddziaływanie na wyobraźnię, rozwijanie indywidualnych zdolności, zapoznanie z różnymi technikami teatralnymi i różnymi formami teatru.

Opis dokonań:
        Od kilku lat występujemy podczas przeglądów teatralnych międzyprzedszkolnych; uczęszczamy na warsztaty teatralne w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu; ponadto występujemy podczas uroczystości przedszkolnych, m.in. występujemy z montażami słowno-muzycznymi podczas imprez okolicznościowych.