• Turniej Tańca Przedszkolnego "Roztańczona Europa"

• Dzieci z grupy "Wróbelki" reprezentowały nasze przedszkole podczas Turnieju Tańca Przedszkolnego "Roztańczona Europa". Tancerki Julia M., Julia P., Lena D., Maja D., Zosia G., Edyta P., Marysia B. i Natalia P. oraz tancerze Maks R. i Kuba S. zaprezentowały taniec irlandzki zdobywając wyróżnienie. Przywieźliśmy dyplomy, medale i drobne upominki oraz puchar dla przedszkola, który stanie w gablocie na honorowym miejscu. Brawa dla dzieci i ukłony dla Rodziców za pomoc w przygotowaniach "wielkich" tancerzy. Gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów Państwa pociech!

• Europejski Tydzień Szczepień 2023 ( European Immunization Week, EIW )

• 24 – 30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień 2023 ( European Immunization Week, EIW ).

Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat szczepień oraz podkreślanie ich znaczenia w ochronie naszego zdrowia i życia wśród rodziców i opiekunów, pracowników ochrony zdrowia, polityków i dziennikarzy.
            #KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy. Dla Ciebie i Twoich bliskich liczy się każda rekomendowana dawka szczepionki, aby zapewnić ochronę przed chorobą zakaźną.
            #RealizacjaKalendarzaSzczepieńoCzasie. Realizacja szczepień zgodnie z Kalendarzem Szczepień,
            w zalecanym czasie ma na celu ochronę dzieci, wtedy kiedy jej najbardziej potrzebują. Opóźnianie szczepień oznacza ryzyko wystąpienia choroby.
            #RozmowaoSzczepieniach. Rozmowa między pacjentem a pracownikiem ochrony zdrowia buduje zrozumienie i motywację do szczepień zgodnie z zalecanymi schematami. Dzieląc się faktami dotyczącymi szczepień pracownicy ochrony zdrowia podnoszą świadomość pacjentów i ratują życie.

Europejski Tydzień Szczepień 2023 rozpoczyna kampanię centrali WHO we współpracy z innymi partnerami, w celu podkreślenia znaczenie ochrony poprzez szczepienia osób najbardziej narażonych na skutki COVID-19, nadrabiania zaległości (niezrealizowanych lub opóźnionych) w rutynowych szczepieniach dzieci z powodu pandemii oraz utrzymanie wysokiego stanu zaszczepienia wszystkich podstawowych szczepień dzieci i młodzieży.  Główne obszary działań w Regionie Europejskim WHO zostaną połączone w ramach globalnego tematu „The Big Catch-up” („Wielkie nadrabianie”).
            Działania w ramach Europejskiego Programu Szczepień stanowią platformę współpracy pomiędzy różnymi partnerami z obszaru ochrony zdrowia w celu podniesienia świadomości i zachęcania osób w każdym wieku do korzystania ze szczepień.

Więcej informacji:

• #SprzątamydlaPolski

• W piątek przedszkolaki dołączyły do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Głównym celem było oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci - dzieci sprzątały pobliskie okolice przedszkola. Dzieci angażując się w działania udowodniły, że stan naszego środowiska nie jest im obojętny. Wierzymy, że dając dobry przykład taka aktywność wpisze się w nawyki nas wszystkich.

• ”Kubusiowi Przyjaciele Natury”

• W naszym przedszkolu realizowany jest program ”Kubusiowi Przyjaciele Natury” W tym tygodniu w grupach realizowane były zajęcia podczas których dzieci uczyły się troszczyć o środowisko naturalne i  poznawały podstawowe zasady ekologii.

• Światowy Dzień Zdrowia

• W 2023 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obchodzi 75. rocznicę swojego istnienia i ustanowienia obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia.We wszystkich grupach poruszana była tematyka zdrowotna i jej poszczególne zagadnienia: zdrowy tryb życia,zdrowe odżywianie,zdrowe zęby.Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia - „Zdrowie dla wszystkich" zakłada, że wszyscy powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia w spokojnym, dostatnim i zrównoważonym świecie. Jest to podstawowe prawo każdego człowieka.