• WAKACJE 2022

• Wakacje w przedszkolu też mogą być ciekawe i inspirujące. W kilku grupach realizowany jest program dla przedszkoli - EkoAkademia ,,Ty możesz uratować Świat.” Zajęcia w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w zagadnienia związane z ekologią i wpływem człowieka na klimat. Brzmi to poważnie, ale wszystkie zajęcia prowadzone są w formie przystępnej dla dzieci zabawy. Rozmawiamy o wakacjach nad morzem w górach, nad jeziorami i w lesie.

Czas spędzany w wakacje w przedszkolu to przede wszystkim czas zabawy, poznawania nowych kolegów, budowania nowych relacji, czasem przygotowania dzieci do różnych sytuacji życiowych np. pójścia do nowej szkoły, klasy.

Pragniemy zapewnić Państwa, że dokładamy wszelkich starań aby dzieci w naszym przedszkolu czuły się radośnie i bezpiecznie.

• Drodzy Rodzice!
            W związku z zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 w  imieniu całego grona pedagogicznego, wszystkich pracowników przedszkola i swoim własnym, pragnę serdecznie podziękować Państwu  za wspieranie wszystkich działań nauczycieli na rzecz naszych wychowanków, dzięki któremu przedszkole stwarza najlepsze warunki do rozwoju dzieci.Za zaangażowanie i życzliwość.
            Za Wasz wkład w organizację życia grupowego i przedszkolnego - dziękuję, że zawsze mogliśmy liczyć na Państwa pomoc. Jednocześnie pragniemy wyrazić szczerą nadzieję, że nasza współpraca będzie równie owocna w zbliżającym się nowym roku szkolnym.
            Rodzicom i ich dzieciom życzymy słonecznych wakacji, obfitujących w beztroskie dni.

Dyrektor Przedszkole Miejskiego nr 57

Jolanta Mroczek

• Dzień pustej klasy 2022

• Nasze Przedszkole tradycyjnie już kolejny raz przyłączyło się do akcji Dzień Pustej Klasy. Głównym powodem udziału było przypomnienie naszym milusińskim jak ważnym elementem z zakresie profilaktyki prozdrowotnej jest czynny wypoczynek i kontakt z przyrodą ożywioną.

Wszystkie grupy w różnorodny sposób spędziły ten dzień na świeżym powietrzu:

- Wróbelki i Żuczki wyjechały na całodniową wycieczkę do gospodarstwa Ranczo Artemidy,

- Kotki zajęły się obserwacją własnego drzewka, sadziły bratki, Biedronki bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. a wszystkie pozostałe  także miło spędziły ten czas wykorzystując ścieżkę sensoryczną, orczyk, urządzenia i przybory sportowe, nie zapomnieliśmy oczywiście o nawadnianiu i pysznym owocowym pikniku.