Pomimo pandemii grupy starszaków wzięły udział w akcji "Sprzątania świata"
Dzień Przedszkolaka
22 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tematyka tego dnia skupiała się na profilaktyce zdrowia naszych przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowach dotyczących higieny, zdrowego odżywiania oraz potrzebie picia wody. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne oraz brały udział w zabawach ruchowych sprzyjających dobrej kondycji fizycznej. Nie zabrakło także zabawy przy piosence "Hymnie Przedszkolaka". Każdy Przedszkolak otrzymał w tym dniu pamiątkowy medal.
Pomagamy Oliwce
Nasze przedszkole włącza się w akcję pomocy małej Oliwii poprzez zbieranie plastikowych zakrętek.
Prosimy o wrzucanie nakrętek w szatni głównej do wystawionego w tym celu pojemnika.
W linku cała historia https://www.siepomaga.pl/oliwka
Serdecznie dziękujemy !!!
Podziękowanie
Serdecznie witamy
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczyna się w przedszkolu 1 września 2020 r.
Bardzo serdecznie witamy wszystkie dzieci i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie.
Szczególnie gorąco witamy dzieci,które w tym roku rozpoczną przygodę z przedszkolem.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników do przedszkola będą wpuszczani tylko Rodzice dzieci nowo przyjętych (rodzice dzieci 3-letnich wchodzą wejściem od strony tarasu).
Rodzice wchodzący na teren przedszkola proszeni są o założenie maseczki i dezynfekcję rąk lub rękawiczki.
Zebrania z rodzicami
Drodzy Rodzice!
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zebrania dla rodziców dzieci z poszczególnych grup odbędą się o godzinie 17.00 w następujących terminach:
Kotki,Żabki-3.09.2020 tj.czwartek
Kukułki,Biedronki,Raczki-7.09.2020 tj.poniedziałek
Skowronki,Motylki-9.09.2020 tj.środa
Misie-10.09.2020 tj.czwartek
Zebrania odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym (maseczka).
Z rodziny dziecka przychodzi tylko jeden z rodziców/opiekun prawny.
Zapraszamy
Dyrekcja oraz Nauczyciele
Ważne
DRODZY RODZICE
Zwracamy się z prośbą o pobranie ze strony internetowej przedszkola (zakładka DLA RODZICÓW - DOKUMENTY DO POBRANIA) Oświadczenia - Covid - 19. Wypełniony dokument prosimy przynieść do przedszkola 1 września.
Szanowni Rodzice !
1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny, w trwających nadal warunkach pandemii. Na pewno będzie to trudny czas dla nas Wszystkich, dlatego tak ważna jest nasza wzajemna współpraca.
Państwa zrozumienie, przestrzeganie procedur i wytycznych GIS i MEN, które zostały wprowadzone w przedszkolu ułatwi funkcjonowanie placówki w tak trudnej sytuacji.
Zobowiązujemy Państwa do zapoznania się z Zasadami Organizacji Pracy Przedszkola w roku szkolnym 2020/2021 w trakcie epidemii COVID - 19(procedury znajdują się na stronie przedszkola w zakładce "Dla Rodziców").
Dokładamy wszelkiej staranności, aby sprostać wymaganiom zalecanym przez GIS, MEN i tym samym w nowym roku szkolnym zorganizować bezpieczną edukację i opiekę dla dzieci.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci na bieżąco będziemy informować Państwa o decyzjach rządu, organu prowadzącego.WAŻNE INFORMACJE – Prosimy:
- Przekazać dyrektorowi lub wychowawcy istotne informacje o stanie zdrowia swojego dziecka (w celu zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki podczas pobytu w placówce).
- Przyprowadzać do placówki dziecko zdrowe – bez żadnych objawów chorobowych.
- Przyprowadzać i odbierać dzieci z przedszkola przez osoby zdrowe. Rodzic ma obowiązek przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji zmierzyć dziecku temperaturę.
- Nie posyłać dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
- Regularnie przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny takich jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk wodą z mydłem, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętać, że rodzic również powinien je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
- Przed wejściem na teren placówki (tylko w szczególnych przypadkach) obowiązkowo zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki ochronne oraz zakryć usta i nos.
- Zgodnie z aktualnymi wytycznymi i możliwościami organizacyjnymi naszego przedszkola, w grupie przedszkolnej będzie mogło znajdować się maksymalnie 25 dzieci. Zatem 1 września 2020 r. do przedszkola mogą przybyć wszystkie dzieci przyjęte na rok szkolny 2020/2021.
- Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godz. 8.30
- Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek i niepotrzebnych przedmiotów. Na terenie przedszkola obowiązuje zakaz pozostawiania rowerków, hulajnóg, itp. sprzętu.
Każdy przedszkolak pierwszego dnia, przynosi ze sobą:
- Kapcie na gumowej podeszwie (podpisane),
- Worek z ubrankami na zmianę (majteczki, koszulki, skarpetki spodenki/leginsy, itp. (podpisane). Worki należy na bieżąco uzupełniać.
Przyprowadzanie dzieci:
- Dzieci korzystające z opieki przyjmowane będą przy drzwiach wejściowych do przedszkola przez wyznaczoną przez dyrektora osobę.
- Dzieci 3-letnie wchodzą do przedszkola wejściem bocznym (przez taras).
- Z uwagi na konieczność ułatwienia im adaptacji w nowym dla nich środowisku (2 tygodnie) Maluszek będzie mógł wejść z rodzicem do szatni przy sali przedszkolnej, z zachowaniem zasady: 1 rodzic z dzieckiem w odległości 1,5 m. od kolejnego rodzica z dzieckiem.
- Do odwołania rodzic nie wchodzi na teren przedszkola.
- Do przedszkola nie zostanie przyjęte dziecko, które ma jakiekolwiek objawy chorobowe (np. katar, kaszel, stan podgorączkowy – temp. powyżej 37oC).
- Rekomenduje się przyprowadzanie i odbieranie dziecka do/z przedszkola przez te same ustalone osoby minimalizując ilość osób do 2.
- Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego w stosunku do pracowników przedszkola oraz innych rodziców i dzieci 1,5 m.
Odbieranie dzieci:
- Rodzic/prawny opiekun lub osoba upoważniona dzwoni do przedszkola lub na numer wewnętrzny sali i informuje pracownika o przyjściu po dziecko.
- Następnie czeka na dziecko, które zostanie przyprowadzone przez wyznaczoną osobę. Numer do przedszkola 32 2913024 plus numer wewnętrzny do sali.
- Dzieci przebywające w przedszkolu 5 godzin rodzic ma prawo odebrać o 12.50 nie wcześniej, ze względów organizacyjnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
- Dzieci spożywające podwieczorek odbierane są z przedszkola nie wcześniej niż 14.20 z powodów j/w.
Rodzic/ opiekun prawny przed przyprowadzeniem dziecka do placówki wypełnia stosowne oświadczenie oraz zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących w placówce zasad sanitarnych zgodnych z wytycznymi GIS.
Oświadczenie można pobrać ze strony internetowej przedszkola w zakładce Dla Rodziców: dokumenty do pobrania: Oświadczenie - Covid-19
Z wyrazami szacunku
dyrektor przedszkola Jolanta Mroczek
Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej przedszkola
Zebranie Rodziców
Drodzy Rodzice!
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zebrania dla rodziców nowoprzyjętych dzieci (dzieci 3 letnie) odbędą się w dniu 27.08.2020 r.
Wróbelki - godz. 15:30
Żuczki - godz. 16:30
W sprawie informacji, w której grupie jest dziecko prosimy o telefon.
Zebrania odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym (maseczka).
Prosimy wchodzić przez wejście od strony tarasu.
Z rodziny dziecka przychodzi tylko jeden z rodziców/opiekun prawny.
Zapraszamy
Dyrekcja oraz Nauczyciele
Droga Mamo! Drogi Tato!
Twoje dziecko już 1 września zacznie uczęszczać do przedszkola. To będzie wielka chwila nie tylko dla niego, ale i dla Ciebie i całej rodziny. Wielkie przeżycie, a nawet… stres. W domu, w znanym otoczeniu, czuje się ono pewnie i bezpiecznie, a przedszkole może napełniać je strachem. Jednak nieraz większy lęk o swoje pociechy przeżywają rodzice. Dlatego też dla Twojego dziecka mamy przygotowany program adaptacyjny, a dla Was tę książeczkę, w której opiszemy, jak w miarę bezboleśnie przejść okres adaptacji dziecka do warunków przedszkola.
Prosimy, skorzystajcie z naszych rad i wskazówek, a na pewno będzie łatwiej Wami i dziecku przeżyć dramat rozstania.
CZĘŚĆ I: Organizacja pracy przedszkola
Przedszkole nasze czynne jest w godzinach 6.00 -17.00. Dzieci należy przyprowadzać do godziny 8.45. Jeśli dziecko będzie odbierać z przedszkola osoba inna, niż rodzice (babcia, dziadek, ciocia itp.), musicie Państwo napisać upoważnienie (na druku przygotowanym przez przedszkole)
OSOBIE NIEUPOWAŻNIONEJ DZIECKO NIE ZOSTANIE WYDANE!!
Godziny posiłków:
9.00- śniadanie
12.00 - obiad
14.00- podwieczorek
Co trzeba przynieść do przedszkola?
Debiutującego przedszkolaka trzeba wyposażyć w:
- kapcie i ubranie na zmianę majtki, spodnie, rajstopy, bluzeczkę, gdyby zdarzyła się „wpadka” lub przy zupie zadrżała ręka – zostawiamy w szatni, w półce dziecka),
- chusteczki higieniczne suche i mokre (po jednym opakowaniu)
CZĘŚĆ II: Czy adaptacja musi być trudna, czyli idzie Ola do przedszkola.
Adaptacja to przystosowanie się do nowego środowiska społecznego, do nowych warunków. Chyba zawsze jest trudna. Rozłąka z mamą, przebywanie w dużej grupie, konieczność podporządkowania się innym, niż w domu, zasadom, to trudne dla małego dziecka. Ma więc prawo do złego humoru lub zmęczenia. Każda ważna zmiana w życiu jest źródłem stresu. Do tej pory obecność mamy zapewniała dziecku poczucie bezpieczeństwa. Teraz zostaje ono samo, w obcym otoczeniu,z obcą panią, nieznanymi dziećmi. Dlatego, nawet jeśli marzyło ono o przedszkolu, przez pierwsze 2 tygodnie może sprawiać kłopoty – bać się, płakać, moczyć się, mieć niespokojny sen, fantazjować lub zamknąć się w sobie. Nie straszymy Państwa, lecz uświadamiamy, że tak się może zdarzyć. Żeby się nie zdarzyło udzielamy kilku rad, podpowiadamy, jak zachować się w „podbramkowych” sytuacjach. Prosimy, skorzystajcie z nich, dla swojego dobra i dla dobra dziecka.
Rada 1
Przygotuj samą/samego siebie.
Jeśli chcecie, by Wasz maluch awansował na przedszkolaka, powinniście przede wszystkim przygotować do tego… siebie samych! Rodzice powinni być przekonani, że takie rozwiązanie będzie najlepsze, zarówno dla nich, jak i dla dziecka. Decyzja powinna być podjęta raz, a później konsekwentnie realizowana. Dziecko nie może widzieć na Waszej twarzy wahania, nie powinniście też przy nim dyskutować, czy dane przedszkole jest dobre, czy złe. Wątpliwości, które zasiejecie w jego umyśle, obrócą się potem przeciwko Wam. Uwierzcie, nawet gdy malec bawi się w swoim pokoju i tak słyszy, o czym rozmawiają dorośli. Najlepiej pójście do przedszkola traktować, jako oczywistość. Mama i tata chodzą do pracy, starsze dziecko do szkoły, a młodsze do przedszkola. Tej raz podjętej decyzji należy się konsekwentnie trzymać.
Rada 2
Opowiedz o przedszkolu.
Wyjaśnij dziecku, kto będzie je odprowadzał, kto odbierał, opowiedz, co tam będzie robiło, zapewnij, że pozna w przedszkolu kolegów, nauczy się ciekawych rzeczy.
Absolutnie nie strasz go mówiąc „w przedszkolu nauczą Cię grzeczności”, nie przypominaj co chwilę: „jak zostaniesz przedszkolakiem, będziesz musiał…”. Podobne uwagi zniechęcają dziecko do przedszkola, wywołują niepotrzebny stres. Lepiej, by dziecko miało wrażenie, że „awansuje na przedszkolaka”, co oznacza: „teraz jesteś już duży”. Odwołuj się do pochwał typu: „założyłeś spodnie sam, zupełnie jak prawdziwy przedszkolak”.
PAMIĘTAJ! Dobre nastawienie to połowa sukcesu!!!
Rada 3
Naucz malca samodzielności.
Do tej pory pomagaliście dziecku podczas mycia, ubierania się, jedzenia, być może nawet wyręczaliście je w tym. Aby pobyt w przedszkolu nie był zbyt dużym stresem dla dziecka, powinno ono choć trochę radzić sobie samo w łazience i przy stole. Jest jeszcze trochę czasu, poćwiczcie więc z nim w domu samodzielne jedzenie, picie z kubka, ubieranie się, mycie rąk, niech przynajmniej samo zacznie działać. Na pierwsze przedszkolne tygodnie dobierz ubranka, które łatwo się zdejmują i spodenki z gumką. Bluzki wciągane przez głowę (nie za ciasne), kapcie na rzepy lub zamek (bez sznurowadeł). Pozwólcie też dziecku samodzielnie wybrać i kupić kapcie, worek co pozwoli bardziej emocjonalnie związać się z przedszkolem.
Rada 4
Rozłąka jest nieunikniona.
Nie przychodźcie do przedszkola w ostatnim momencie. Lepiej mieć czas na spokojne towarzyszenie malcowi w szatni. Nie wprowadzajcie atmosfery pośpiechu i nerwowości. Potem czule, lecz stanowczo i konsekwentnie pożegnajcie się i wyjdźcie. Łzy przy rozstaniu z mamą są naturalne. Dziecko nie ma poczucia czasu i Wasze obietnice, że wrócicie po południu, mogą na początku niewiele dla niego znaczyć. Nie pytajcie też: „Czy mogę już iść?”, „Już idę, dobrze?”, bo co zrobicie, jeśli dziecko zdecydowanie powie „NIE!”? Czy zmienicie swoją decyzję powodując tylko mętlik w głowie malucha? Jeśli mimo upływu czasu – bardzo mamo cierpisz przy rozstaniu z dzieckiem lepiej, by przyprowadzał je tata. Pamiętaj też, że najgorsze są poniedziałki.
W kolejnych dniach dziecięcy protest nieco się wycisza, by w następny poniedziałek pojawić się
z nową siłą.Rada 5
Nie bój się płaczu dziecka.
Płacz jest naturalną reakcją dziecka – w ten sposób wyraża swoje uczucia, które wynikają z niepewności i lęku przed nową sytuacją. Bardzo często bowiem przestaje być JEDYNYM, a staje się JEDNYM Z WIELU. To minie, gdy poczuje się bezpiecznie. Dużo gorzej jest, gdy dziecko tłumi emocje i zamyka się w sobie. Pozwólcie mu na płacz.
Rada 6
Więcej miłości.
W pierwszych przedszkolnych chwilach poświęć dziecku więcej czasu niż zwykle. Pytaj nie tylko o to, czy zjadło zupę i drugie danie, lecz także o to, jak daje sobie radę w nowej sytuacji, co dzieje się w przedszkolu, czego się nauczyło, czy ma już kolegę lub koleżankę, jak ma na imię jego pani. I najważniejsze: często je przytulaj!
Rada 7.
Bądź w bliskim kontakcie z nauczycielką
Rozmawiaj z nauczycielką o dziecku, jeśli coś Cię niepokoi lub z czegoś się cieszysz. Nauczycielka powie Ci, jak dziecko radzi sobie w ciągu dnia. Zdarza się, że w pierwszych dniach dziecko nie pozostawia na nauczycielce “suchej nitki” lub fantazjuje na temat przedszkola. Przyczyny- rozczarowanie, że pani wzięła na kolana innego malca, zbyt szybko nie zareagowała na prośbę dziecka itp. Postaraj się uważnie je wysłuchać, bez komentarzy i pouczenia. Porozmawiaj o tym z nauczycielką, pomoże Ci to ustalić przyczynę i odpowiednio temu zaradzić.
Rada 8.
Jeśli znów siusia w majtki...
Zdarza się, że dziecko w pierwszych dniach moczy się. Przyczyny mogą być błahe:
dziecko było pochłonięte zabawą,
nie dało sobie rady z odpięciem spodni,
krępowało się poprosić nauczycielkę o pomoc.
Bywa, że jest to objaw lęku i niepewności. Mokre majtki to sposób, by mama i pani poświęciły mu więcej uwagi. Naturalnie, nie robi tego świadomie. Nie krzycz na dziecko i nie zawstydzaj go. Okazuj za to dużo czułości i troski. Na wszelki wypadek daj dziecku zapasową bieliznę.
Rada 9 i ostatnia.
Jeśli dziecko mimo wszystko bardzo przeżywa rozstanie, jeśli nie chce chodzić do przedszkola – nie poddawaj się, nie zostawiaj go w domu, tylko dlatego, że płacze. Przyprowadź, mimo, że wyrywa się na ulicy, gdy zobaczy przedszkole. Nie ulegaj, gdy wpada w histerię i wymusza, abyś je zabrał do domu. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać ryzykujesz, że dziecko zawsze wykorzysta Twoją słabość ze szkodą dla siebie. Wielu rodziców mówi wtedy „może za miesiąc, może za rok”. Na pewno dziecku trudno jest zaadaptować się do nowej sytuacji. Ale warto też zdać sobie sprawę, że tego rodzaju próby jeszcze wielokrotnie czekają je w życiu. Pójście do nowej szkoły, egzamin, praca – wszystko to są sytuacje stresujące, z którymi trzeba dawać sobie radę. Rady nasze należy czytać często (bez przesady oczywiście) i stosować. Wtedy będą skuteczne. Ale oto najważniejsza rada:
JEŚLI poczujesz, że nic z tego, że chyba nigdy nie przyzwyczaisz się do przedszkola, pomyśl:
JUTRO BĘDZIE LEPIEJ!
Z najlepszymi życzeniami
udanego startu.
Polecamy wszystkim
Serdecznie polecamy webinarium, które dedykowane jest dla rodziców małych dzieci i nastolatków, dla dziadków, opiekunów, nauczycieli.
Obiad bez smartfona. Multimedia w wychowaniu.💣Webinar na żywo 20.07.2020r. godz. 18:00
https://www.facebook.com/events/211099006757184/
„Dzieci Uczą Rodziców”-certyfikat
W roku szkolnym 2019/2020 grupa „Raczki” – 6 latki i „Wróbelki” – 5 latki uczestniczyły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Dzieci Uczą Rodziców”.Celem programu było wsparcie procesu edukacji dzieci, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas programu. Lekcje w czasie trwania programu dotyczyły tematów związanych z bezpieczeństwem (w przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia, patriotyzmem czy astronomią. Podczas lekcji, które odbywały się raz w miesiącu dzieci zachęcane były do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem programu na podstawie kart pracy, które zabierały do domu. Dzieci podczas ww. lekcji uczyły się rymowanki związanej z tematem lekcji, którą mały powtórzyć w domu.
Od 13.03.2020 w związku z zawieszeniem zajęć w placówce związane z COVID-19 zajęcia w ramach ww. programu zmieniły formę na online pod nazwą „Dzieci Uczą Rodziców w domu”. Panie Ewa W. i Justyna koordynujące wdrażanie programu dziękują rodzicom za uczestnictwo i zaangażowanie w jego realizację.
Projekt #20minutdlamatematyki
Miło nam Państwa poinformować, iż uzyskaliśmy Certyfikat za wprowadzanie skutecznych zmian w edukacji matematycznej zgodnej z potrzebami rozwojowymi dzieci
w przedszkolu poprzez świadome włączanie się do projektu #20minutdlamatematyki.Projekt rozwijał się pod patronatem Bliżej Przedszkola. Z uwagi na to, że rok szkolny 2019/2020 był ogłoszony Rokiem Matematyki a jednym z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020 było: kształtowanie kompetencji matematycznych u dzieci, podjęliśmy inicjatywę, która nie tylko usystematyzowała naszą edukację matematyczną już od najmłodszej grupy, ale także pozwoliła nam zburzyć panujący stereotyp, że matematyka jest jedynie dla wybranych, bo matematyka jest DLA WSZYSTKICH.
Matematyka stereotypowo kojarzona jest jako nieprzyjemny i trudny przedmiot szkolny, który rozumieją tylko wybrani. Wielu dorosłym na samo wspomnienie lekcji matematyki w szkole wracają najgorsze wspomnienia. Prawdopodobnie dlatego, że kojarzą swoją matematyczną edukację z niepowodzeniami i trudnościami.
Mimo że wielu z nas uważa, iż z matematyką w życiu nic wspólnego mieć nie będzie, to okazuje się, że nie da się od niej uciec: zakupy, remont, liczenie oprocentowania kredytu, netto, brutto… a nawet zmienianie proporcji podczas pieczenia ciasta – to właśnie matematyka. Nic dziwnego, że nazywana jest królową nauk. Dlatego zamiast uciekać, lepiej już od najmłodszych lat się z nią zaprzyjaźnić.
W związku z tym przedszkole przystąpiło do projektu #20minutdlaMATEMATYKI.
Od początku roku szkolnego w każdej grupie wiekowej prowadzono szereg zajęć, zabaw, mających na celu kształcenie kompetencji matematycznych.
W nowym roku szkolnym 2020/2021 również pragniemy jeszcze bardziej skupić się na rozwijaniu umiejętności w zakresie edukacji matematycznej.
WAKACJE
W dniu 29.06.2020 r. nasze przedszkole będzie zamknięte.
Drodzy Rodzice !
W dniu 28.06.2020 r. w przedszkolu odbywać się będą prace Obwodowej Komisji Wyborczej.
W związku z tym, ze względu na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w dniu 29.06.2020r. w placówce zostanie przeprowadzone zamgławianie (dezynfekcja nadtlenkiem wodoru). Z tego powodu w tym dniu nie będzie możliwości przyjęcia dzieci do przedszkola.
Ze względu na zaistniałą sytuację prosimy o zrozumienie.
Międzynarodowy Projekt Piękna Nasza Polska Cała
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w realizację Międzynarodowego programu "Piękna nasza Polska cała"
Magiczna Moc Bajek
Przekazujemy i przyłączamy się do podziękowań dla Dzieci, Rodziców i Nauczycieli z Przedszkola Miejskiego nr 57 w Sosnowcu, którzy aktywnie i twórczo włączyli się w realizację zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek".
Ankieta
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej pracy zdalnej:
https://forms.gle/bExr71DJsZ89MPap7
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Informacja w sprawie dyżuru wakacyjnego.
Wszystkie dzieci, których Rodzice złożyli Deklarację udziału dziecka w dyżurze wakacyjnym w miesiącu sierpniu do naszego przedszkola, zostały przyjęte.
Lista przyjętych dzieci dostępna jest do wglądu na drzwiach przedszkola.
Zakończenie roku katechetycznego
Msza Święta dziękczynna w intencji dzieci, rodziców i wychowawców odbędzie się dnia 22.06.2020 o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym św. Łukasza w Sosnowcu.
Archiwum Aktualności