• CENTRUM WSPARCIA PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNEGO PO SKRZYDŁA
          Ul. Krzywa 2, 41-200 Sosnowiec (budynek Kuratorium Oświaty)
          Telefon kontaktowy: 511 022 608

Szanowni Państwo,

Centrum Wsparcia Psychologiczno-Terapeutycznego Po Skrzydła mieszczącego się w budynku Kuratorium Oświaty w Sosnowcu przy ulicy Krzywa 2 to nowopowstała placówka, która zajmuje się opieką psychologiczną dzieci już od 2 roku życia, młodzieży oraz ich rodziców. Nasi specjaliści dbają o to, aby pomoc została odpowiednio dobrana do problematyki, z jaką zmaga się dziecko. Dodatkowo zapewniamy wsparcie opiekuna terapii, który odpowie na wszelkie pytania. Psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy i psychiatrzy pomogą w takich trudnościach jak:

- trudności w relacjach rówieśniczych
          - trudności emocjonalne
          - autoagresja
          - całościowe zaburzenia rozwoju
          - uzależnienie (w szczególności: od telefonu, komputera)
          - trudności w nauce
          - wysoka wrażliwość
          - depresja
          - zaburzenia lękowe

Nasza oferta:
          - Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży
          - Konsultacje psychologiczne dla rodziców i opiekunów
          - Psychoterapia dzieci i młodzieży
          - Psychoterapia rodzin
          - Terapia dzieci z Autyzmem i  Zespołem Aspergera
          - Praca z młodzieżą z uzależnieniami behawioralnymi
          - Terapia pedagogiczna dla dzieci
          - Terapia ręki dla dzieci
          - Wsparcie i poradnictwo psychologiczne
          - Szkolenia i warsztaty psychoedukacyjne, w tym: szkolenia z zapobiegania zaburzeniom depresyjnym oraz zachowaniom samobójczym dzieci i młodzieży.

Oferujemy także  superwizję dla pedagogów, nauczycieli i innych specjalistów, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, przejawiającą trudne zachowania. Prowadzimy także szkolenia dla nauczycieli, z zakresu rozpoznawania symptomów depresji u dzieci i młodzieży oraz zapobieganie samobójstwom i samookaleczaniu. Zapraszamy do udziału w szkoleniu “Dół czy już depresja?”, które prowadzi założycielka Fundacji Po Skrzydła - Żaneta Rachwaniec. Superwizja natomiast składa się z cyklicznych grupowych spotkań. Podczas spotkań pedagodzy mogą podzielić się odczuwanymi dylematami w pracy z dziećmi, ich rodzinami oraz opiekunami prawnymi oraz uzyskać wsparcie merytoryczne i psychologiczne. Na spotkaniach będą poruszane kwestie:
          - Funkcjonowanie grupy rówieśniczej
          - Role społeczne w grupie
          - Etapy rozwoju społeczno- emocjonalnego dziecka
          - Wpływ środowiska na zachowanie dzieci
          - Style wychowania
          - Komunikacja z rodzicem
          - Metody pracy z grupą
          Każdy uczestnik naszych szkoleń i superwizji otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo. Centrum Wsparcia Psychologiczno-Terapeutycznego Po Skrzydła opiera się na założeniu, że wszyscy jesteśmy równi, darzymy się wzajemnym szacunkiem i akceptacją. Nadrzędną wartością jest dla nas dobro drugiego człowieka.  To miejsce w którym dzieci, młodzież, rodzice i opiekunowie mogą poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Zapraszamy do współpracy.